Czy wybór stacji kontroli pojazdów ma znaczenie?

silnik auta

Badanie stanu technicznego pojazdu jest obowiązkowe dla każdego pojazdu, który porusza się po drogach publicznych. Co roku każdy samochód, motocykl, ciężarówka powinna zostać poddana kontroli stanu technicznego, i po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia dopiero może wyjechać na drogę. Na każdym właścicielu pojazdu ciąży obowiązek aby takie badanie wykonać w określonym terminie i zadbać o to aby jego pojazd był sprawny i nie zagrażał bezpieczeństwu ruchu. Stacji kontroli pojazdów jest zazwyczaj więcej niż jedna w miastach. Teoretycznie nie powinno być znaczenia jaką stację wybierzemy do przeprowadzenia kontroli, gdyż poszczególne elementy, które są sprawdzane są odgórnie ustalone. Zatem nie ma możliwości aby na jednej stacji sprawdzano więcej czynników niż na drugiej. A jednak są stacje kontroli pojazdów, które są wybierane częściej i te do których samochody zaglądają rzadziej. Dlaczego tak się dzieje?

Jakość obsługi

Jest wielu kierowców, którzy poruszają się niekoniecznie sprawnymi autami. Czasami widząc przed sobą taki rozklekotany samochód zastanawiamy się kto go dopuścił do jazdy. Otóż właśnie są stacje kontroli pojazdów, które niekoniecznie rzetelnie wykonują swoje obowiązki. Kierowcy, którzy mają problem ze stanem technicznym swojego samochodu dobrze wiedzą gdzie się udać aby dostać pieczątkę we właściwym miejscu w dowodzie rejestracyjnym. Niestety ale są takie miejsca, w których samochody nie przechodzą żadnej kontroli a mimo wszystko zostaje im podbite badanie techniczne. Taki stan rzeczy bardzo zagraża bezpieczeństwu zarówno pieszych jak i pozostałych kierowców.

auto

Po to zostały wymyślone badania stanu technicznego pojazdu aby wyeliminować pojazdy które stwarzają zagrożenie. Na szczęście takich stacji jest niewiele, a i świadomość kierowców jakby zmierza ku dobremu. Większość z nich zdaje sobie sprawę, że mogą stwarzać zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla innych ludzi, w tym także ich bliskich. Dlatego dobrze jest korzystać z usług rzetelnych stacji kontroli pojazdów, gdzie nasze auta, motocykle i inne przejdą badanie stanu technicznego krok po kroku, a wszelkie usterki będą wymagały usunięcia w celu dopuszczenia do ruchu.

Polecamy: https://comparic.pl/kurs-rubla-rosyjskiego-rubpln-notowania-online/

rura

Miła atmosfera

Równie ważne jest to jak zostajemy przyjęci na stacji kontroli pojazdów. O wiele częściej wybierane są te stacje, gdzie mechanicy mają dobre podejście do klienta. Dobrze jest kiedy kontroler informuje o wszystkim co robi i o tym w jakim stanie są poszczególne elementy.

Współpraca: Akroma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.