Moto komisy – czy warto w nich kupować?

autostrada-mgla

Rynek samochodów używanych w naszym kraju ma się naprawdę świetnie. Komisy i różne salony, które zajmują się używanymi samochodami cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem dużej grupy użytkowników. W praktyce, mamy do czynienia z tendencją, w której bardzo wiele konkretnych modeli kupimy z drugiej ręki, mając jednocześnie gwarancję, że naprawdę kupujemy konkretny i sprawdzony model.

Komisy samochodowe to jedna z wygodniejszych form kupowania auta z drugiej ręki. Dlaczego? Jest kilka powodów. Po pierwsze – mamy dostęp do większej liczby aut w jednym miejscu. Dzięki temu, z łatwością wybieramy model, zarówno dopasowany do posiadanego budżetu, jak i do innych parametrów, na które zwracamy szczególną uwagę kupując auto. Nie ma więc wątpliwości, że to jedna z wygodniejszych i chętniej wybieranych opcji niż na przykład wyprawa na giełdy samochodowe.

W komisach musi zgadzać się wszystko. Historia samochodu, przebieg czy przebyte naprawy. Nie ma mowy o tym, żeby samochód który kiedyś brał udział w kolizji czy wypadku, figurował w dokumentach jako bezwypadkowy. Nikt nie pozwala sobie dzisiaj na takie lekkomyślne podejście. Jeśli coś z samochodem nie tak, na pewno dowiemy się o tym jako klienci komisu. Jeśli szukamy okazji cenowych, warto poszukać samochodów z flot samochodowych dużych firm. Przeważnie są tam większe przebiegi, ale można trafić ciekawe okazje.

Kolejna rzecz to gwarancja na samochód kupiony w komisie. Sprzedawcy ręczą za kwestie jakościowe. Nie mogą przecież okłamywać swoich klientów. A klient, jeśli jest dociekliwy, i tak sprawdzi auto na swój sposób. Wystarczy choćby, że będziemy mieli gdzieś blisko stację kontroli pojazdów. Badanie nie trwa wcale długo, a jest w stanie wiele powiedzieć. Co więcej, w wielu przypadkach komisy są w stanie same zapłacić za takie badanie, jeżeli klient będzie naprawdę mocno zdecydowany na zakup.

Jeśli mówimy o kwestiach związanych z cenami, tu rozrzut jest naprawdę bardzo duży. Nie ma konkretnych, sztywnych reguł co do ustalania cen. Są komisy, w których auta kilkuletnie sprzedawane są za naprawdę dobre pieniądze. Są też jednak takie, które model w świetnym stanie wizualnym, eksploatacyjnym i technicznym, będą sprzedawać w cenie bardzo zbliżonej do średniej rynkowej. Tu, tak naprawdę wiele zależy od naszego budżetu. Im większy, tym większe pole manewru w kwestii dobierania pojazdów. Jeżeli nie ma mowy o tym, żebyśmy dobrali coś w większym przedziale cenowym, zaczyna to być trochę loteria. Bo poza komisami, najchętniej ludzie kupują z ogłoszeń wystawianych w sieci. Na olx, na otomoto. A tam, jak wiadomo, można bardzo dokładnie ustawić filtry wyszukiwania. To z kolei ułatwia nam zadanie jeśli chodzi o dobieranie samochodów pod nasze potrzeby. W zasadzie, bardziej nowocześnie podchodzące do tematu komisy, same sprzedają przez internet. I również dają możliwość skorzystania z wielu zmiennych tylko po to, by móc znaleźć samochód dopasowany w stopniu idealnym lub prawie idealnym, do naszych oczekiwań. Warto podejść do komisów jako opcji dodatkowej, chyba że ktoś ma już doświadczenie w tego typu zakupach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *