Decyzja o leasingu – warto, ale dobrze przemyśl

nowy-samochod

Gdy ktoś prowadzi działalność gospodarczą, często może okazać się, ze posiadanie samochodu staje się kwestią całkowicie niezbędną. Jeżeli jednak finanse jakiejś firmy nie pozwalają na to, by kupić za gotówkę samochód, można też rozważyć wiele innych opcji jeżeli chodzi o finansowanie zakupu pojazdu.

Pod kątem dostępu do takich rozwiązań, przedsiębiorcy są na uprzywilejowanej pozycji. To znaczy, będziemy na pewno w stanie szybko dostrzec, że z leasingiem wiąże się bardzo duża wygoda. Jak się przejawia? Na pewno tym, że tu mamy poza miesięcznie ustaloną ratą, jeszcze kwestię bardzo dobrego zastrzyku finansowego dla firmy. Wszystko z tego względu, że gdy bierzemy samochód w leasing to potem przysługuje nam zwrot podatku VAT. A powiedzmy sobie szczerze, że perspektywa zwrotu 23%, na przykład z wydanych 100 tysięcy na auto, po pierwsze czyni jego cenę jeszcze bardziej atrakcyjną, a po drugie daje nam bardzo dobry finansowy parasol na różne działania związane z firmą. No i też często właśnie decyzja o leasingu jest pewnego rodzaju początkiem usprawniania czy rozwijania firmy. Warto się przekonać o tym, jak wiele dzisiaj mamy opcji leasingowych na rynku.

Co więcej, warto też podkreślić, że wcale nie musimy leasingować samochodu nowego, bo można śmiało wziąć kilkuletni samochód, a i tak wróci do nas VAT za niego. Widać więc, że taki leasing może nie tylko usprawnić komunikacyjną sferę naszego firmowego funkcjonowania, ale też niejednokrotnie podreperować finanse. Tak naprawdę, trzeba też wziąć pod uwagę, że gdy jeździmy leasingowym samochodem to możemy zrobić na przykład tak, że spłacamy go przez trzy lata, a następnie wymieniamy trzylatka na nowy samochód.

Ma to tę zaletę, że dzięki konkretnemu dokonywaniu wyborów, można praktycznie cały czas poruszać się nowoczesnym samochodem, który jak najlepiej odpowiada naszym potrzebom, a jednocześnie nie trzeba się wcale obkładać kredytami czy pożyczkami. To szczególnie wygodne w branżach, gdzie mamy do czynienia z duża zmiennością koniunktury, przecież i tak mamy do czynienia zawsze ze stałymi opłatami leasingowymi, co niewątpliwie będzie się mogło skończyć konkretnym i pełnym zainteresowaniem, gdzie prawdę powiedziawszy opcje na rynku są dzisiaj takie, że praktycznie nie ma siły na to, by ktoś dla siebie czegoś nie znalazł. Leasing to dobry pomysł dla przedsiębiorców, którzy też wiedzą o tym, że wydatek może być tak naprawdę inwestycją w rozwój konkretne firmy czy marki, mówi przedstawiciel fajnyleasing.pl. To takie proste, szczególnie że znalezienie oferty to dzisiaj absolutnie prosta sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *