Nowoczesne polskie technologie i podboje rynków

nowoczesne-technologie

Polscy naukowcy przez bardzo długi czas pozostawali nieufni w kwestii innowacji technologicznych zza oceanu. Doskonałym przykładem była rewolucja w postaci druku 3D. Hermetyczne środowisko wybitnych ekspertów znad Wisły starało się nie dostrzegać ogromnych osiągnięć swoich amerykańskich kolegów i zapewne dlatego technologia druku 3D trafiła do naszego kraju ze sporym opóźnieniem. Cóż… Gdyby nie opieszałość naukowców, gdyby nie reformy ustrojowe i wreszcie – gdyby nie bezradny aparat polityczny może dziś jako kraj bylibyśmy w czołówce kreującej nowe idee w tej dziedzinie? Jak mawia stare porzekadło – nigdy nie jest za późno, a najlepszym dowodem tej prawdy uniwersalnej są działania spółki Sygnis New Technologies.

Sygnis New Technologies – nasza mała prywatna rewolucja.

Sygnis New Technologies to jeden z wiodących dostawców technologii 3D na terenie naszego kraju. Oferta przedsiębiorstwa opiewa w dostarczanie usług oraz sprzętu. Ciekawostkę stanowi fakt, iż jako jedna z nielicznych marek SNT posiada w swej ofercie niesamowicie atrakcyjny i profesjonalny pakiet kursów i szkoleń, co sprawia, że śmiało możemy ją stawiać w szranki z amerykańskimi potentatami w owej branży. Kolejną gałęzią działalności wspomnianej firmy są prace badawczo-rozwojowe i właśnie dzięki nim możemy dziś mówić o naszej małej – polskiej prywatnej rewolucji, która lada moment może wstrząsnąć światem. O czym konkretnie mowa? Mowa o drukowaniu szkła.

Ambitne cele i olbrzymia determinacja.

Prace nad technologią drukowania 3D szkła przy użyciu drukarki 3D trwają od niespełna 3 lat. Zdaniem Macieja Misiury – Prezesa spółki Sygnis New Technologies szansa jest spora, bowiem wysokiej klasy specjalistom z jego firmy udało się już przetopić szkło w głowicy własnej konstrukcji. Można rzec, że to krok milowy na rodzimym rynku, jednak do pełnego sukcesu jeszcze daleka droga. Być może dzieje się tak ze względu na ambitne cele jakie postawili sobie naukowcy z warszawskiej firmy? Jak sami przyznają nie chodzi o drukowanie przysłowiowych szklanek dla Ikei, lecz o segmencie biotechnologii oraz światłowodów. Pomimo wielu sukcesów podopiecznych Pana Macieja nikt nie ma zamiaru spoczywać na laurach. On sam angażuje się w ten projekt z ogromną determinacją, a dowodem na to jest jego wypowiedź :
„…Szkło jest niszą, nikt jeszcze nie opracował pewnej metody druku 3D. Barierą jest temperatura, sięgająca 1,5 tys. stopni Celsjusza. Nasze rozwiązania zbijają tę barierę o 400-500 stopni…”

Pozostaje trzymać kciuki.

Renomowana warszawska marka Sygnis New Technologies zasłynęła już w świecie druku 3D niekonwencjonalnymi metodami w skali kraju. Jako pierwsi rozpoczęli wdrażanie takich jak żywica, termoplast, czy plastik, a na swoim koncie mają ponad 100 projektów o charakterze alternatywnym. O tym ostatnim dotyczącym szkła mówią niewiele – wiemy tylko, że jest on w fazie komercyjnej, co stanowi znakomity zwiastun. Cóż – pozostaje trzymać kciuki i mieć nadzieję, że zakusy polskiego przedsiębiorstwa zakończą się wielkim sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *